• DOLAR
  3,5805
  % 0,03
 • EURO
  3,9169
  % 0,12
 • ALTIN
  145,5834
  % 0,04
 • BIST
  94.635
  % 0,89
Yeni Rize İğne Oyası Modelleri

Yeni Rize İğne Oyası Modelleri

Yazma kenarlarında görmeyi alıştığımız iğne oyaları yöresel anlamda binlerce türde olduğunu belirtelim. Bunlardan bir tanesi de rize iğne oyası modelleridir. Yöresel anlamda değişik iğne oyaları görmek isteyenlerin özellikle rize iğne oyası ve trabzon iğne oyası örneklerine odaklanmaları önerilir.

Geçmişten günümüze kadar gelen geleneklerden biri olan çeyiz sandıklarını doldurmak için yazma, havlu ve patik işlemelerini görüyoruz. Durum böyle olunca küresel anlamda yöresel işlerin daha ön plana çıkarıldığını görüyoruz.

Bizler ne kadar ev ortamında bulunsak da iş güç olmadan öylece aynı işleri yapmak inanın çok sıkılmaya neden olabiliyor. Düşünsenize bir gün eşiniz hadi canım bugün yemeğe gidiyoruz veya bu hafta sonu pikniğe gideceğiz dese… ne de güzel bir düşünce değil mi ? EVET diyenleri şu anda duyar gibiyim. Ancak ev ortamında sıkılıyorsanız kesinlikle el işlerine sarılmanız sizler için iyi olacaktır. Hem zamanınızı güzel işler ile uğraşacaksınız hem de bu işlerden para da kazanabilirsiniz.

Yeni Rize İğne Oyası Modelleri

Yazma kenarı süslemelerinde kullanılan iğne oyaları 2016 örnekleri ile karşımıza çıkıyor. Bu sene olduğu gibi geçen yıllarda da kaliteli işçilik ön planda. Ne kadar güzel yapılacak olsa da asıl güzellik iş sonunda ortaya çıkan motiflerdir. Yani boncuklu yazma kenarı modelleri ve pullu yazma kenarı örnekleri bunlara sadece birer örnekler arasında gösterilir. Hal böyle olunca mekik oyaları 2016 konusunu da yabana atmamalıyız.

Konumuzdan Başlıklar:

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Reklam