Yeni Çift Katlı Ranza Modelleri

Ailede çocukların olduğu dönemlerde beşikler yerini artık çocuk ranzalarına bırakmaktadır durum bu olunca aileler, tek ranza almak yerine çift katlı ranzaları tercih etmekte. Hem ekonomik olması hem de çocuk odalarında fazla yer kaplamamaları nedeni ile ilk sıradadır. Bildiğimiz gibi ranzaların odaya girmesinin ardından epeyce yer kaplamakta ve çocuk masalarının aktif olmasını engellemektedir. Bu yüzden 2 ranza yerine çift katlı ranza almak daha mantıklıdır. Üste büyük çocuk geçer, altta ise küçük çocuk geçebilir.

Yeni Çift Katlı Ranza Modelleri

5-13 yaş arası ailedeki çocukların, çocuk odalarında ranzalar hem az yer kaplaması açısından hemde çocukların kaynaşması bulunması açısından oldukça avantajlı bir çocuk odası diyebiliriz. 2015 ve son yıllarda ranza modelleri baya modernleşti ki eski klasik çocuk ranzalarından eser kalmadı demek artık mümkün. Okula giden öğrenci veya gitmeyen çocukların hem ders çalışabileceği hem zaman geçirip yatıp uyuyabilecekleri ranzalara monte edilmiş çalışma masaları ve dolapları da artık baya tutulmuştır. Ek olarak bunlarda bulunan ranza modelleri bulunmaktadır. Yeni ranza modelleri ahşap mobilyadan ve demir profilden veya dayanıklı plastikten imal edilmektedir.

Fazla büyük ve ağır çocuklar için genelde demirden yapılan ranzalar daha dayanıklıdır diyebiliriz. Ufak çocuklar için ahşap veya dayanıklı pimapen plastikten veya yan ürünlerden imal edilmektedir. Çocuk odaları için genel de özel olarak tasarlanıp dizayn edilen ranzalar ise daha pahalıdır ; erkek yada kız çocukları için ayrı ayrı ve çocukların istek ve arzularına göre dekore edildiğini hatırlatalım. Değişik ve bir çok marka ranza modelleri vardır fakat sizler öncelikle bütçenize uygun olanı ve bütün çocuklarınızın beğendiği en iyi kaliteli ranza modellerini almanız daha uygun olur.

 

Yorum Alanı