• DOLAR
  3,5805
  % 0,03
 • EURO
  3,9169
  % 0,12
 • ALTIN
  145,5834
  % 0,04
 • BIST
  94.635
  % 0,89
Yeni 2016 yılı gelinlik modelleri

Yeni 2016 yılı gelinlik modelleri

Evlilik, gelin ve damadın birlikteliğe adım atması ile başlar.  Bu süreç zarfında gelin ve damadın topluma karşı birçok vazifesi vardır. Nişandan tutunda evlilik hazırlıklarına kadar geçen zaman içerisinde bazı örf ve adetleri gerçekleştirmeleri gerekir.  Çiftlerin toplumdaki statülerini arttıran bir durumdur.

Evlilik hazırlıklarında başrol sahibi gelindir. Her şey gelinin çevresinde dönmektedir. Nişandaki hazırlıklar, yemekler, takılar, çeyiz hazırlıkları, çeyizdeki danteller, iğne oyları, nakışlar hep gelin tarafından yapılır. Bu hazırlıklar evlilik çağındaki genç kızların hoşuna gider.

Genç kızlar doğduğu günden beri gelin olacağı günü hayal etmiştir. Bu dönemde de sıradan bir gelinlik giymek istemez. Günlerce, aylarca konuşulacak akıldan çıkmayacak özel bir model ister.  Masallardaki gibi düğün hayal eder.

Eski dönemlerdeki gelinlerle kıyaslandığında bu dönemin gelinleri daha şanlı olduğu görülür. Eski devirlerde düğünlerde gelin üzerindeki modeller örnek olarak alınırdı. O modeller akıldan çıkmaması için resimleri çekilip saklanırdı. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte dünyanın her yerindeki gelinlik modelleri rahatlıkla takip edilmektedir. Her sene birbirinden güzel gelinlik modelleri tasarlanarak internet ortamında ve moda dergilerinde yayınlanır.

Gelinlerimize yardımcı olmak için 2016 gelinlik modelleri inceledi. 2016 yılı tasarımlar da prenses modellerin sık kullanıldığı görülür. Prenses model gelinliklerin yaka modellerine birbirinden farklı şekil verilerek harika tasarımlar elde edilmiştir.

Prenses modellerde daha çok kayık yaka, kuyruklu gelinlik modelleri, taş işlemeli askılı tüllerle süslü gelinlik modelleri göze çarpmaktadır.

Dantel ve tül ile tasarlanan uzun kollu prenses model gelinlikler de oldukça fazladır.

Sırttan dekolteli askılı ve kuyruklu gelinlik tasarımları 2016 gelinlik modellerindesıkça kullanılmıştır.

Üstü dantel, uzun kollu taşlarla bezenmiş prenses model gelinlik, kraliyet mensubu gibi hissettirecek kadar harikadır.

Alt etekleri kendinden motifli, a kesim prenses gelinliklerde 2016 gelinlik modelleri arasında yer almaktadır.

Prenses modellerin yanında balık modellerinde olduğu görülmektedir. 2016 yılı balık modellerde abartılı şekilde kuyruklara yer verilmiştir. Balık modelleri uzun boylu, zayıf gelinlerin tercih etmesi daha isabetli olur. Gelini daha narin ve zarif gösterir.

2016 gelinlik modelleri görüntüleri ile genç kızları heyecanlandırılacak kadar güzeldir. Gelinlik fiyatları incelendiği zaman 2.500 ile 9.000 arası olduğu görülmektedir.

Hünerli eller ve muhteşem kaliteli kumaşlarla 2016 gelinleri için birbirinden harika tasarımlar gerçekleştirilmiştir.

Genç kızlarımıza örnek olacak, etkileyici, şık ve zarif 2016 gelinlik modellerinisizlerle paylaşarak seçimlerinizde yardımcı olmaya çalışacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Reklam