Tesettür Ferace Modelleri Yeni Sezon 2016

Tesettür Ferace Modelleri Yeni Sezon 2016

İslam’a uygun giyinen kadınlar tesettüre riayet ederek, hem de şıklığı yakalamak isterler. İslam yaşam biçimi haline getiren bayanlar uzun yıllardan beri ferace giymektedir.  Feraceyi Arap ülkelerindeki bayanların giysileri olarak biliyorduk. Ferace Osmanlı döneminden beri kullanılan bir dış kıyafettir. Batı Anadolu da halen giyilmektedir. Ferace siyah basit kumaşlardan üretilirken günümüzde ayrı bir moda yaratmıştır. Feraceler,oldukça rahat, beden hatlarını kamufle eden, pratik kullanışı olduğu için bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Özellikle feraceler yaz aylarında bedeni terletmeyip serinlik verdiği için tercih edilir. Ayrıca feracede koyu renkli tercih edilmesinin sebebi cinsi algıyı gidermektir. Feraceler günlük olduğu gibi özel zamanlarda da giyilen şık dış giysilerdendir. Belli başlı tercih edeceğimiz ferace modellerini sizlere sunuyoruz.

Klasik Ferace Modelleri : Neredeyse bütün İslam coğrafyasında olan bir modeldir. Klasik düz, hâkim yakalı şık bir ferace. Yaz ayları için oldukça ideal. Fermuarlı bir model.

Tüllü Ferace Modelleri : Ön bölgeyi saran bir işleme omuzlardaki işleme ile bütünleştirilmiş, tüllerle zenginleştirilerek çok şık bir tasarım elde edilmiş. Özel davetlerde ve düğünlerde rahatlıkla kullanılabilecek bir kıyafet haline getirilmiştir.

Kapşonlu Ferace Modelleri : Kapüşonlu spor giyinmeyi seven bayanlar için oldukça ideal bir model. Çevresi farklı renkli biyelerle süslendiği için ayrı bir güzellik oluşturmuştur.

Yarasa Kollu Ferace Modelleri : Düğünlerde de tercih edilen feracelerin süslemeleri de çok çeşitlenmiştir. Yarasa kollu, yaka ve kol sırmalarla süslü özel davetlerde şık bir gece elbisesi gibi duracak olan modeldir.

Omuz Apoletti Ferace Modelleri : Ferace çarşafla pardüse arası bir yere sahipken, gittikçe pardüse şeklini almıştır. Bu tasarımda omuzlara konulan apoletlerle ayrı bir şıklık elde edilmiştir. Ferace, her şeye rağmen dış giyim algısını korumaktadır.

Belden Kemerli Ferace Modelleri : Feraceleri süslemesi ve tasarım oluşturması kolay bir dış kıyafettir. Beli saran ışıltılı bir kemerle çok şık tasarımlar elde edilir.

En Güzel Ferace Modelleri 2016

Konumuzdan Başlıklar:

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Reklam