• DOLAR
  3,5561
  % -0,16
 • EURO
  3,8834
  % 0,16
 • ALTIN
  145,0498
  % 0,33
 • BIST
  94.655
  % 0,40
Lazerle Dövme Sildirme Sonrası, Yorumları, Fiyatları

Lazerle Dövme Sildirme Sonrası, Yorumları, Fiyatları

Dövme yaptırmak hem bayan hem de erkeklerin hoşuna giden ve iz kalan işlemlerden bir tanesidir. Dövme sildirme aşamasında lazer devreye girmektedir.

Modern tıbbın ilerlemesi ile birçok alanda olduğu gibi dövme sildirme işleminde de lazer en etkili yöntem olmuştur. Kimi zaman kişiler beğendiği bir figürü veya o an özel bulduğu şeyleri dövme olarak vücuduna yaptırır. Fakat bir süre sonra dövmeden sıkılmaya ya da kendi isteği dışında oluşan toplumsal baskılar, iş hayatı vb. durumlar kişiyi dövmelerinden kurtulmaya iter.

Lazerle Dövme Sildirme Sonrası

İşte bu sebeplerden dolayı Lazer ile dövme sildirme işlemi devreye girer. Bu yöntem diğer metotlar ile kıyaslandığında en avantajlı ve olumlu sonuçlar doğuran bir yöntemdir. Bu işlem lazer ışınlarının derinin alt tabakasına inerek dövmenin rengini veren pigmentler tarafından emilerek parçalanması sağlanır, daha sonra vücut koruma mekanizması yani bağışıklık sistemi ile dışarı atılması beklenir.

Uygulamanın başarı ve hızında dövme yapılırken kullanılan boyanın kalitesi, yapılış zamanı, kişinin ten rengi, bağışıklık sisteminin çalışma hızı vb. birçok neden vardır. Özellikle dövmenin rengi çok büyük rol oynar, her renk için farklı lazer cihazları olsa da açık renkli dövmeleri silmek bir hayli zordur, hatta kesin başarı sağlamayabilir. Koyu renkler lazer teknolojisine çok daha hızlı cevap verir. Yüz bölgesi gibi derisi daha ince olan bölgelerde iyileşme süreci daha hızlıyken, kol ve bacaklar gibi derinin daha kalın olduğu yerlerde iyileşme süreci daha uzun ve seans sayısı daha fazladır.

Dövme silme işlemi 2-10 seans hatta daha fazla sürebilmektedir. Seanslar arası süre 6-8 hafta kadar olmalıdır. Aksi takdirde etkili sonuç alınamaz. Uygulama sonrası doktor tarafından önerilen uygun kremler kullanılmalı seanslar arası sürede gerek duyulduğu hallerde güneş koruyucu kullanılması daha sağlıklı olacaktır. Tedavi için en uygun zaman güneş ışınlarından en az etkileneceği mevsim olan kış ve sonbahar tercih edilmelidir. Dövme silme işleminde çoğunlukla anesteziye gerek duyulmasa da bazı hassas kişilerde lokal anestezi uygulanmaktadır.

Peki tüm bu uygulamalar %100 sonuç verir mi sorusuna bakacak olursak; yapılan her dövme silme işlemi farklı sonuçlar doğuracağı için, kişiye özel değerlendirme yapmak riskleri en aza indirip daha mükemmele yakın sonuçlar almanızı sağlayacaktır. İz kalma konusunda %5 in altında bir oranın olduğunu belirtelim.

Konumuzdan Başlıklar:

 • ankarada dövme sildiren kişi yorumları
 • dövme sildirenlerin yorumları
 • dövme sildirme lazerle yorum
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Reklam