Kıyafetlerden İçecek Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Kıyafetlerden İçecek Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Kıyafet veya elbise üzerine dökülen içecek lekeleri, bizleri çok rahatsız etmektedir. Hem içecek hem de yiyecek ürünlerini, ağza götürürken bir an ki dikkatsizlik günümüzün kötü geçmesine neden olabilir.

Yiyecek Ve İçecek Lekeleri Nasıl Çıkartılır

Sıcak çikolata içtiğimiz yağmur ve soğuk olan bir mevsimdeyiz, malum diğer aylara göre daha az dışarı çıkıyor ve evimizde vakit geçirmekteyiz. Bayanlarımız bu aylarda eskisine nazaran giysilerin üzerine damlayan yiyecek ve içecek lekeleri ile daha çok haşır neşir olmaktadırlar. Durum böyle olunca bizde siz hanımlar için çözüm yolları düşünmeye karar verdik.

Gelin Bakalım Nasıl Çıkıyormuş O Lekeler.

Yiyecekler ve içecekler her insan tarafından sevilmektedir, çok tüketildiği için derdi de çok oluyor. Bunun basit bir çözümü ise gliserin kullanarak bez yardımıyla silmek ve eşyalarından düşmanınızı korumanın altın kurallarından. Diyelim etkili olmadı, benim eşyam epey dayanıklı diyenlerdenseniz alkollü bir bez yardımıyla lekelerin hakkından gelebilirsiniz.

Bakın Nasıl Çıkıyor Bu Kirler

Oldukça kolay temizlenin yolları da var. Kirlenen alanı oksijenli su ile temizlemek mümkün. Bir bezin üzerine oksijenli su damlatın artık çıkarmanız saniyelerinizi alacaktır. Hardal ve tat verici gıdaları çıkarmak için amonyaklı su ve perkloretilene sürerek iyice ovalayın.

Çay Lekesi Artık Dert Değil

Sevdiğimiz şeylerin derdi de çok olur çay lekesi de öyle. Kiri ne kadar erken temizlerseniz o kadar hızlı çıkmaktadır. Uzun süre duran bir kirin üzerine limonu sıkarak üzerine damlatın. Çamaşır makinenizde yıkayın ve sonucu görün.

Şarap Kir olmaktan çıksın

Kirlenen alanı tuz dökün, kırmızı şarap dökülmüş kirli çamaşırı düz bir alanda gerdirin. Sıcak kaynar su elde edin, ısınmış suyu çamaşırın kirlenen alanına dökün ve lekenizdeki değişimi izleyin çıkacaktır. Beyaz şarap sevenlerden misiniz? Onunda çözümü elbette ki mevcuttur. Beyaz şarap ile kirlenen çamaşıra soğuk su dökün, likit sabun kullanarak yaptığınız suyu lekeye iyice uygulayın. Çözümleri uygulayarak her leke sizin için sorun olmaktan çıkacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Reklam