• DOLAR
  3,5805
  % 0,03
 • EURO
  3,9169
  % 0,12
 • ALTIN
  145,5834
  % 0,04
 • BIST
  94.635
  % 0,89
İkibin Onalti İğne Oyası Modelleri

İkibin Onalti İğne Oyası Modelleri


Yazma kenarı örnekleri arasında en çok tercih edilen modellerin başında gelen İkibin Onalti İğne Oyası Modelleri ile farklı ve değişik örnekler sunuyoruz. İğne oyası yapılışı ve anlatımlı iğne oyası örnekleri ile aradığınız model burada yok ise ben de bir bayan olarak bir şey bilmiyorum artık. 2016 iğne oyası örnekleri her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı mizah ile süslemeye başlandı. Kimi Rize kimisi de Kastamonu iğne oyası modelleri ile yazma kenarlarını süslemekte. Sadece yazma kenarı olmamakla beraber havlu kenarı modelleri ile de görülmeye değer doğrusu.

İkibin Onalti İğne Oyası Modelleri

Karadeniz bölgesi hanımlarının bu konuda ne kadar hassas ve becerikli olduğunu hemen herkes biliyor. Bunun yanında toplum olarak el işleri konusuna da gereken önemi veriyoruz. Hem çeyizlik hem de sanatsal olarak ortaya çıkarılan ürünler hanımları kendi aralarında kıskandıracak türden.

Söz konusu örnekleri incelemek istediğimizde bir çok yeni iğne oyası modellerinin ülkemizdeki bir çok illerde satışa bırakıldığını da görmekteyiz. Özellikle boncuklu yazma kenarı modelleri ve mekik oyası örnekleri görülmeye değer. Bana kalsa küçük boncuklu iğne oyası örneklerinden asla vazgeçmem zira hem güzel görünmekte hem de yapılış bakımından oldukça hızlı ve kolay yapılmakta. Durum böyle olunca benim gibi düşünen bayanların sayısı oldukça fazladır söylenebilir. Her ne kadar da modeller üzerinde renk konusunu konuşmasak da asıl önemli olan yazma veya havlunun rengine bağlı olarak işlenecek olan modelin de önemi fazla. Modellerde kullanılacak olan şekiller söz konusu olduğunda kullanılan ipin renk tonlarına dikkat edilmeli.

Konumuzdan Başlıklar:

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Reklam