• DOLAR
  3,5805
  % 0,03
 • EURO
  3,9169
  % 0,12
 • ALTIN
  145,5834
  % 0,04
 • BIST
  94.635
  % 0,89
En Yeni İğne Oyası Yazma Kenarı Örnekleri

En Yeni İğne Oyası Yazma Kenarı Örnekleri

Hanımlar tarafından işlenen el işleri her yıl olduğu gibi bu yılda tüm güzelliği ile takip edilmektedir. El işleri arasında gösterilen iğne oyaları, 2017 yılına da damga vuracak örgü işleri arasında önemli bir yere sahiptir. İğne oyaları her yıl olduğu gibi bayanların çeyiz konusunda en çok önem verdiği parçalardan bir tanesi. Bu yüzden iğne oyalarını havlu kenarları veya yazma kenarlarında görmek mümkün.

2017 iğne oyası örnekleri konusunda çeyizlik olarak binlerce örneği gördüğümüz gibi her yıl bu örnekleri yüzlerce model eklenmektedir. Durum böyle olunca ve sayı bakımından fazla örnekler ile karşı karşıya kalan hanımlar, ürünlerine hangi modeli yapacakları konusunda kararsız kalabilmektedir. İğne oyası bu yüzden örnekler bakımından diğer oya modellerine kıyasla daha fazla modeli bünyesinde barındırmaktadır. Bayanlar bu yüzden yazma ve havlu satın almadan önce iğne oyası örneklerine ilk etapta başvurmaktadır. Dolayısı ile önce görsel sonra iş gelmektedir. İğne oyaları sadece belirli bir kategoriden gelmediğini söyleyebiliriz zira mekik oyası, boncuklu iğne oyaları ve bölgesel iğne oyaları şeklinde onlarca kategori üzerinden değerlendirme yapılabilir. Biz yine de bu ürünleri anlatırken, derinlemesine analiz yapmak yerine yüzeysel detaylarına girerek, nasıl bir iğne oyası yapacağınızı belirteceğiz.

En Yeni İğne Oyası Yazma Kenarı Modelleri

Genç ve orta yaşlı bayanların sıklıkla kullandığı iğne oyaları, yazma kenarlarını süslemekle kalmayıp, bayanların modaya bakış açısını da yansıtmaktadır. Şöyle ki bir bayanın beyaz renkli yazma aldığında yazmanın kenarlarına beyaz ve siyah renkte iğne oyası işlemesi, onun modadan bağımsız olduğunu kanıtlamaktadır. Oysaki beğenilen renkler ile yılın moda renklerini kombinasyon yaptığında ortaya şahane bir iğne oyası modeli çıkabiliyor. Tesettürlü bayanlar üzerinde sıklıkla görülen yazmalar, gösteriş bakımından da önemli bir yere sahip olduğunu belirtebiliriz. Zira son yıllarda kapalı hanımlar yazma satın aldıktan sonra el işlerini ya kendisi yapmakta ya da bir arkadaşına ücreti karşılığında yaptırmaktadır. Durum böyle olunca gösterişine önem veren bir bayanın hızlıca almış olduğu yazmanın kenarlarını süslemesine dikkat ettiğini biliyoruz.

2017 iğne oyası modelleri bakımından çok iyi geçti diyebiliriz. Zira 2015 yılının tüm iğne oyası modelleri ve örneklerini sitemiz üzerinden uğrayarak sizlere sunmuştuk. Bununla beraber bu yıl yani 2017 iğne oyası modelleri bakımından da şimdiden yüzlerce örneğin piyasalarda olduğunu söylemek mümkün. Özellikle bölgesel iğne oyaları, son yıllarda daha da rağbet edilmiş durumda. Böyle olunca hanımlar, iğne oyası aramalarında tercihlerini bölgesel iğne oyaları şeklinde kullanmaktadır. Yani rize iğne oyaları, Trabzon iğne oyası modelleri gibi bir takım arama terimleri kullanarak, bulacağı modelin son model ve en yeni olmasını temenni etmektedir.

En Yeni İğne Oyası Yazma Kenarı Örnekleri

Örgü işleri bilindiği üzere eski dönemlerden itibaren ilk günkü endamı ile günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Genç kızların çeyizlikleri olsun hanımların kendi evlerinde süslemeleri olsun her alanda kullanabilecekleri el işleri zamanla farklı örnekler ile bütünleşerek, ortaya şahane modellerin çıkmasına vesile olmuştur. Düşünün iğne oyaları artık normal görünümlü değil, 3D görünümlü hale bile gelmektedir. Yani 3d tasarımlı iğne oyaları önümüzde sezondan itibaren yazma kenarlarında görmek mümkün olacaktır. Zamana ayak uydurmak adına gelişen teknolojik faaliyetlerden iğne oyaları da nasibini olumlu bir şekilde alacağa benziyor.

Yeni İğne Oyası Modelleri

Çeyizlik iğne oyaları her daim bayanların ilgi odağında olmuştur. Özellikle genç hanımlar, kendi çeyizliklerin tamamlanması adına ilk etapta iğne oyalarına önem vermektedir. Hem yazma hem de havlu kenarlarında görmeyi alıştığımız iğne oyaları, 2017 yılında yüzlerce modelleri ile karşımıza çıkacaktır. Bu yüzden çeyizlik iğne oyaları, hem görsellik hem de basitlik açısından bayanların üzerinde durduğu ve tercih ettiği modellerin olmasını istemektedirler. Örgü işlerine başlayacak olan bir bayanın ilk etapta işi öğrenmesi açısından basit oya örnekleri ile başlaması tavsiye edilir. Zira hemen iğne oyası örneklerinden başlayacaksa oldukça zorlanacağını şimdiden belirtebiliriz. Çünkü iğne oyası iğne ile işlendiğinden dolayı hem gözleri yormakta hem de el becerisi isteyen bir iştir. İğne oyaları işlemelerinde bayanların el becerilerini sınamakla kalmadığı ve ortaya mükemmel fikirlerin döküldüğü bir sanat eserine benzetebiliriz.

Yeni İğne Oyası Örnekleri

El işlerinden para kazanmanın mümkün olduğunu da belirtebiliriz. Ek iş yaparak para kazandığınız gibi ev bütçesine önemli derecede katkı sağlamak mümkün. Günümüz ekonomik şartları ne kadar el verse de artan çocuk sayısı ve ev giderlerini kıyasladığımızda paranın olması bizleri masraflardan kurtulmamızı sağlayacaktır. Bununla beraber evin reisi ne kadar çalışsa da artan masrafların önüne ev hanımları da katkı yaparak, bu masrafların giderilmesinde eşine yardımcı olabilmektedir. Bu yardım ise ev hanımlarının el işleri yaparak güzel miktarlar ile satmasından geçmektedir. Yani bir iğne oyası yazma işlediğinizde bunu çevreniz ile paylaşmanız sonrasında ortaya güzel para miktarları çıkabiliyor. Örnek vermek gerekiyorsa iğne oyasına bayanların aşırı ilgisi olduğunu biliyoruz. Bundan fırsat elde etmek isteyen bayanlar, iğne oyası yazma kenarı işleyerek para kazanmak, yani yazmayı da kendiniz alıp kenarlarını işledikten sonra hazır hale getirip satmak istediğinizde tanesini 70 TL den satmak mümkün tabi bu fiyatlar orta seviye zengin kesimlerde bu ücreti 150 TL ye kadar çıkarmak mümkün. Ayda min 10 adet çıkarmak mümkün olduğunu farz edersek ortaya güzel bir getiri sağlamış olabilirsiniz.

El becerileriniz ne kadar olsa da öğrenmeden bir işe kalkışmak sonuçların olumsuz olmasına neden olabiliyor. El işleri arasında gösterilen iğne oyası yazma kenarı yapılışı konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz, sizlere tavsiyemiz öncelikle bu iğne oyasının yapılışını güzelce öğrenmeniz olacaktır. Çoğu bayan modelleri beğendikten sonra kendileri yapmak istemektedir. Ancak daha ilk kez başladıkları için iğne oyasının nasıl yapıldığını ne yazık ki bilmediklerinden hüsrana uğrayabilirler. Bu yüzden iğne oyası yapılışı nasıldır, şeklinde güzel bir arama yaparak veya çevrenizden bu işi bilen bir bayandan öğrenebilirsiniz. Örnekler arasında yemeni oyası, çember oyası, boncuklu ve dantelli iğne oyalarının olduğunu belirtelim.

Yeni İğne Oyası Modelleri 2017

İğne oyası yazma kenarı örnekleri olarak yüzlerce modeli bir araya getirerek, beğendiğiniz örneği aşağıdaki galeri sistemine ekledik. Bu sayede beğenilen örneklerden bir tanesine tıklayarak, iğne oyasının büyültülmüş resmini görebilirsiniz. Örnekler basit ve zor yapılış şekline göre karar verildiğinden dolayı hangi örneklerin daha basit olduğunu öğrenmek için bizlere yorum atarak da öğrenebileceksiniz. Harika iğne oyası modelleri ile alanında lider olan sitemiz yenimodelleri.net ekibince beğeneceğinden emin olduğumuz örnekleri sizler için derledik. Şimdiden başarılı ve güzel sonuçlar yapmanız dileği ile esen kalın arkadaşlar.

En Yeni İğne Oyası Modelleri 2017

Konumuzdan Başlıklar:

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Reklam